Килијан Мбапе летово го продолжи договорот со ПСЖ и доби голем број привлегии, а таквиот статус на ѕвезда можеби влијае и на однесувањето на 23-годишникот.

Во вчерашниот натпревар ПСЖ победи со 5:2 против Монпелје, додека при 2:0 во една акција изгледаше како да се налути на своите соиграчи.

Мбапе трчаше по левата страна и не доби топка во контра, па како тинејџер одмавна со рацете и застана.

Коментари