Марсело нема по добро да го памети дебито за Олимпијакос 🎥

Искусниот лев бек Марсело вчера дебитираше на официјален натпревар за грчки Олимпијакос.

Олимпијакос во Пиреа го пречека Карабах во натпревар од 3. коло во Лигата на Европа. Марсело шанса доби во продолжението од средбата, но на крајот за него се заврши како кошмар.

Иако на стадионот сите еуфорично го поздравија неговото влегување на теренот. Бразилецот ќе сака што побрзо да го заборави овој свој настап.

Марсело во игра влезе на половина час пред крајот на натпреварот кога резултатот беше 0:0 и домаќините се надеваа на победа. Но, само осум минути по влегувањето на Марсело Карабах поведе. Набрзо следуваа и втор и трет гол со што Олимпијакос беше поразен со 3:0 пред своите гледачи.

Ситуацијата за грчкиот тим е полоша што за нив ова беше трет пораз во ова натпреварување, Олимпијакос е последен тим во групата Ц без ниту еден освоен бод.

Коментари

ПОСЛЕДНИ

Тотенхем постави негативен рекорд во Премиер лигата

Тотенхем имаше одличен старт и беше на врвот на Премиерлигата, но потоа следуваше период на лоши резултати и постави негативен рекорд.Лондонската екипа во...

Неверојатно промашување на Кварацхелија🎥

Јувентус и Наполи играат возбудлив натпревар кој на полувремето заврши без голови, но со многу шанси.Најзрелата ја пропушти Квича Кварацхелија, кој имаше „пенал...

Белингам мора на операција!?

Џуд Белингам оваа сезона е убедливо најдобриот фудбалер на Реал Мадрид, но тренерот Карло Анчелоти ги загрижи фановите.Англичанецот има проблем со рамото и...

Адеми му честиташе на Џафери: Али Ахмети ја руши секоја политичка бариера за Албанците 

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Арбер Адеми преку објава на социјалните мрежи му честиташе на Талат Џафери за кого беше одлучено на последниот...