Мануел Ноер откри дека имал рак на кожата

Капитенот на Баерн Минхен, Мануел Ноер откри дека имал рак на кожата на лицето и поради тоа се подложил на три операции.

Искусниот голман ова го откри со видео на својот профил на Инстаграм каде заедно со тенисерката Анжелик Кербер промовираше нова серија продукти за заштита на кожата.

„Во мојот случај мораше да направам три операции бидејќи имав рак на кожата на лицето. Постојано играм и тренирам надвор, а слободното време сакам да го поминувам во природа, па важно е да користиме кремови со фактор 50+“, кажа Ноер во видеото.

Шпекулациите за можната болест на Ноер започнаа во декември 2021 година, кога беа забележани белези на неговото лице.

Коментари

ПОСЛЕДНИ

Тотенхем постави негативен рекорд во Премиер лигата

Тотенхем имаше одличен старт и беше на врвот на Премиерлигата, но потоа следуваше период на лоши резултати и постави негативен рекорд.Лондонската екипа во...

Неверојатно промашување на Кварацхелија🎥

Јувентус и Наполи играат возбудлив натпревар кој на полувремето заврши без голови, но со многу шанси.Најзрелата ја пропушти Квича Кварацхелија, кој имаше „пенал...

Белингам мора на операција!?

Џуд Белингам оваа сезона е убедливо најдобриот фудбалер на Реал Мадрид, но тренерот Карло Анчелоти ги загрижи фановите.Англичанецот има проблем со рамото и...

Адеми му честиташе на Џафери: Али Ахмети ја руши секоја политичка бариера за Албанците 

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Арбер Адеми преку објава на социјалните мрежи му честиташе на Талат Џафери за кого беше одлучено на последниот...