Мане добитник на хуманитарната награда „Сократес“

Репрезентативецот на Сенегал и напаѓач на Баерн Минхен, Садио Мане е добитник на наградата „Сократес“.

„Франс фудбал“ оваа година ја воведе и хуманитарната награда наречена по легенарниот бразилски фудбалер Сократес, кој исто така имал и докторска диплома.

Мане е познат по својата хуманитарна работа и дека многу помага на својата држава со изградба на училишта и болници.

ПОСЛЕДНИ

Тотенхем постави негативен рекорд во Премиер лигата

Тотенхем имаше одличен старт и беше на врвот на Премиерлигата, но потоа следуваше период на лоши резултати и постави негативен рекорд.Лондонската екипа во...

Неверојатно промашување на Кварацхелија🎥

Јувентус и Наполи играат возбудлив натпревар кој на полувремето заврши без голови, но со многу шанси.Најзрелата ја пропушти Квича Кварацхелија, кој имаше „пенал...

Белингам мора на операција!?

Џуд Белингам оваа сезона е убедливо најдобриот фудбалер на Реал Мадрид, но тренерот Карло Анчелоти ги загрижи фановите.Англичанецот има проблем со рамото и...

Адеми му честиташе на Џафери: Али Ахмети ја руши секоја политичка бариера за Албанците 

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Арбер Адеми преку објава на социјалните мрежи му честиташе на Талат Џафери за кого беше одлучено на последниот...