Манчестер Јунајтед издоминира против Тотенхем, одличниот Лорис двапати совладан 🎥

Дербито на вечерта во Премиер лигата му припадна на Манчестер Јунајтед откако вечерва на „Олд Трафорд“ победен беше Тотенхем со 2:0.

Иако резултатот е 2:0, Јунајтед денес можеше да слави многу поубедливо со оглед на шансите. Колку доминираа „црвените ѓаволи“ од самиот почеток доволно зборува податокот дека Хуго Лорис имаше дури пет одбрани во првите 25 минути. И покрај таквата доминација во првите 45 минути не видовме погодок.

Само што започна вториот дел, после две минути игра Фред ја погоди мрежата на Тотенхем за водство. За нов гол во мрежата на вечерва фантастичниот Лорис се чекаше до 20-тина минути до крајот на натпреварот кога Бруно Фернандеш мајсторски се снајде и со одличен удар ја смести топката во мрежата.

На крајот тие 2:0 се покажаа и како конечен резултат. Треба да се знае избраниците на Ерик Тен Хаг во денешниот натпревар имаа дури 28 удари кон противничкиот гол. Кристијано Роналдо на овој натпревар остана на клупата и не доби минути од холандскиот стратег.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Дресовите на Белингам се продаваат „како алва“, Реал трие раце

Шпанскиот гигант Реал Мадрид минатото лето го купи Џуд Белингам за 100 милиони евра, а Англичанецот е вистински хит од почетокот на сезоната.Англискиот репрезентативец...

„Тајм“ го избра Меси за спортист на годината

Аргентинската фудбалска ѕвезда Лионел Меси е прогласен за спортист на годината во изборот на американскиот магазин „Тајм“.Лео Меси постигна 10 гола на седум...

Приведено уште едно лице бидејќи помагал на Палчо да транзитира низ Бугарија

Обвинителството потврдува дека вечерва е приведено уште едно лице лице бидејќи помагал на Палчо по извршеното убиство на 14 годишната Вања. „Обвинителството поднесе предлог за...

Пикси до Видиќ: И да сум заработил 16 милиони евра, па што?!

Селекторот на Србија, Драган Стојковиќ – Пикси даде интервју за српски „Журнал“ во кое зборуваше за Немања Видиќ.Видиќ минатата недела кажа дека Пикси...