Габриел Жесус продолжува со одличната голтереска форма од предсезоната и денес во второто коло од Премиер лигата го отвори резултатот против Лестер.

Арсенал благодарение на Бразилецот стигна до предност, а голот беше мала мајсторија на напаѓачот. Во 35. минута Жесус го постигна и својот втор гол за зголемување на предноста на „топџиите“.

Коментари