Алваро Мората денеска заработи повреда поради која мораше да го напушти теренот.

На гостувањето кај Атлетико во Кадиз, Мората мораше да го напушти теренот по само 10 минути игра. Првите прогнози не се познати, но Луис Енрике секако е загрижен, бидејќи Мората е прв напаѓач на неговата репрезентација, а Светското првенство започнува за три недели.

Се чекаат лекарски прегледи и повеќе детали. Шпанија е во групата Е каде се и Костарика и Јапонија. Шпанците го отвораат турнирот против Костарика на 23 ноември во 17 часот.

Коментари