Лоши вести за Интер и Лукаку

Враќањето на Ромелу Лукаку на терените се одложува после новите лекарски прегледи кои беа направени денес.

Лукаку ќе биде подложен на дополнителни тестови на почетокот на следната недела и Симоне Инзаги се надева дека Белгиецот ќе биде подготвен за натпреварот против Фиорентина на 22 октомври.

Белгиецот има повреда на мускулот на ногата и засега не е јасно кога повторно ќе заигра, иако се очекуваше да се врати овој викенд.

Меѓутоа, рехабилитацијата се одвива забавено, па после денешните тестови стана јасно дека нема да може да продолжи со тренинзи.

Лукаку ова лето се врати во Интер, но нема среќа со повредите, а се надева дека наскоро ќе се врати за да влезе во ритам за Мудијалот.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Дресовите на Белингам се продаваат „како алва“, Реал трие раце

Шпанскиот гигант Реал Мадрид минатото лето го купи Џуд Белингам за 100 милиони евра, а Англичанецот е вистински хит од почетокот на сезоната.Англискиот репрезентативец...

„Тајм“ го избра Меси за спортист на годината

Аргентинската фудбалска ѕвезда Лионел Меси е прогласен за спортист на годината во изборот на американскиот магазин „Тајм“.Лео Меси постигна 10 гола на седум...

Приведено уште едно лице бидејќи помагал на Палчо да транзитира низ Бугарија

Обвинителството потврдува дека вечерва е приведено уште едно лице лице бидејќи помагал на Палчо по извршеното убиство на 14 годишната Вања. „Обвинителството поднесе предлог за...

Пикси до Видиќ: И да сум заработил 16 милиони евра, па што?!

Селекторот на Србија, Драган Стојковиќ – Пикси даде интервју за српски „Журнал“ во кое зборуваше за Немања Видиќ.Видиќ минатата недела кажа дека Пикси...