Лоши вести за Анчелоти пред „Ел Класико“

Белгискиот голман Тибо Куртоа го пропуштил и денешниот тренинг на Реал Мадрид, па затоа е под голем знак прашалник за неделното „Ел Класико“, пренесуваат шпанските медиуми.

Стандардниот голман на клубот од Мадрид ги пропушти претходните четири натпревари поради проблеми со вратот, на негово место бранеше Украинецот, Андреј Лунин.

Се надева Карло Анчелоти дека еден од најдобрите голмани ќе биде спремен за натпреварот со Барселона, но време има се помалку. Куртоа би требало да се врати утре со екипата, меѓутоа колку ќе биде спремен за во недела останува да се види.

Постои можност херојот на Реал од финалето во Лигата на шампионите минатата сезона да настапи под инекции. Натпреварот помеѓу Реал Мадрид и Барселона се игра во недела од 16:15 часот.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Лаутаро наскоро става потпис на нов договор

Лаутаро Мартинез игра фантастична сезона во дресот на Интер, па „нероаѕурите“ му спремија нов договор.Извршниот директор, Бепе Марота потврди дека клубот веќе започнал...

Де Лаурентис: Не може да се освои Скудето без измами

Наполи минатата сезона после повеќе од 30 години постигна историски успех и го освои Скудетото.Наполи и оваа сезона влезе како еден од главните...

Ема Стоун блесна во фустан кој остава малку на имагинацијата

126 На премиерата на црната комедија „Poor Things“, 35-годишната актерка Ема Стоун се појави во шик жолт фустан од Луј Витон. За овој луксузен француски бренд,...

12-годишно девојче прегазено на булевар „Србија“, надвор од животна опасност

Малолетно девојче е прегазено вечерва на булеварот Србија кај бензинската пумпа „Лукоил“. Според информациите станува збор за девојче на возраст од околу 12 години, а...