Лопетеги на чекор од Премиер лигата!

Јулиен Лопетеги е блиску да стане нов тренер на Вулерхемптон.

Оваа вест ја пренесоа бројни англиски медиуми кои тврдат дека Шпанецот сега е подготвен да ја прифати понудата од овој тим која ја одбил пред еден месец.

Причините беа од приватен карактер, бидејќи неговиот татко беше во лоша здравствена состојба, но сега е многу подобар, а Лопетеги е подготвен да се врати на тренерската работа.

Неодамна доби отказ од Севиља по очајниот старт на сезоната, но сепак забележа одлични резултати со Андалузијците бидејќи беше редовен учесник во Лигата на шампионите, а во 2020 година ја освои и Лигата на Европа.

Пред Севиља не се прослави на клупата на Реал Мадрид каде набрзина седна непосредно пред Светското првенство во Русија. Како селектор на Шпанија, Лопетеги изгради моќен тим, а пред патувањето во Русија не можеше да ја одбие поканата на Флорентино Перез, кој бараше замена за Зинедин Зидан.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Дресовите на Белингам се продаваат „како алва“, Реал трие раце

Шпанскиот гигант Реал Мадрид минатото лето го купи Џуд Белингам за 100 милиони евра, а Англичанецот е вистински хит од почетокот на сезоната.Англискиот репрезентативец...

„Тајм“ го избра Меси за спортист на годината

Аргентинската фудбалска ѕвезда Лионел Меси е прогласен за спортист на годината во изборот на американскиот магазин „Тајм“.Лео Меси постигна 10 гола на седум...

Приведено уште едно лице бидејќи помагал на Палчо да транзитира низ Бугарија

Обвинителството потврдува дека вечерва е приведено уште едно лице лице бидејќи помагал на Палчо по извршеното убиство на 14 годишната Вања. „Обвинителството поднесе предлог за...

Пикси до Видиќ: И да сум заработил 16 милиони евра, па што?!

Селекторот на Србија, Драган Стојковиќ – Пикси даде интервју за српски „Журнал“ во кое зборуваше за Немања Видиќ.Видиќ минатата недела кажа дека Пикси...