Тимот на Брајтон со убедливи 5:2 го победи Лестер во рамките од 6-тото кол ово Премиерлигата.

Иако Брајтон остана без двајца важни играчи ова лето, си замина Бисума и Кукуреља сепак играат добро на стартот од сезоната и со денешната победа се на четвртата позиција на табелата.

Во првите 45 минути видовме по два гола на двете страни, а во вториот дел Мекалистер постигна два гола, а еднаш во листата на стрелци се запиша и Тртосард. Во првиот дел Томас си постигна автогол и погоди Каиседо. Головите за Лестер ги постигнаа Ихеначо уште во првата минута и Дака.

Според најавите од Островот овој натпревар може да биде последен за Брендан Роџерс на клупата на Лестер.

Коментари