Лаутаро: Повеќе Скудетото не е наша цел

Ѕвездата на Интер, Лаутаро Мартинез не верува дека неговиот тим се уште има шанси за титулата во Серија А.

Интер имаше слаб старт на сезоната и моментално заостанува 8 бода зад лидерот Наполи.

„Изгубивме премногу важни бодови до овој момент и повеќе Скудетото не е наша цел. Не верувам дека имаме големи шанси за титулата, но во моментов не мислиме на тоа. Важно е само да победуваме од натпревар во натпревар“, изјави Лаутаро.

Лаутаро оваа сезона е во добра форма и игра одлично како во Серија А така и во Лигата на шампиони.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Тотенхем постави негативен рекорд во Премиер лигата

Тотенхем имаше одличен старт и беше на врвот на Премиерлигата, но потоа следуваше период на лоши резултати и постави негативен рекорд.Лондонската екипа во...

Неверојатно промашување на Кварацхелија🎥

Јувентус и Наполи играат возбудлив натпревар кој на полувремето заврши без голови, но со многу шанси.Најзрелата ја пропушти Квича Кварацхелија, кој имаше „пенал...

Белингам мора на операција!?

Џуд Белингам оваа сезона е убедливо најдобриот фудбалер на Реал Мадрид, но тренерот Карло Анчелоти ги загрижи фановите.Англичанецот има проблем со рамото и...

Адеми му честиташе на Џафери: Али Ахмети ја руши секоја политичка бариера за Албанците 

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Арбер Адеми преку објава на социјалните мрежи му честиташе на Талат Џафери за кого беше одлучено на последниот...