Вечерва од 21:00 часот Ајакс во 3. коло од Лигата на шампионите го пречекува тимот на Наполи.

Од холандскиот клуб со една фантастична фотографија го најавија овој натпревар. Тие потсетија на легендите Јохан Кројф и Диего Армандо. Двете големи фудбалски имиња за жал не се повеќе меѓу нас, па заедно го гледаат мечот на небото.

„Легендарен ден на натпревар“, гласи описот на фотографијата.

Коментари