Ковачевски и Битиќи на отворање на втората фабрика на „Кемет Електроникс” во ТИРЗ Скопје 1

Премиерот Димитар Ковачевски и вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи денеска ќе се обратат на отворање на втората фабрика на американската компанија „Кемет Електроникс” во ТИРЗ Скопје 1.
„Кемет Електроникс” работи  на производство на електронски компоненти во земјава од 2012 година.
Од минатата година почна со изградба на нов објект заради проширување на производствените капацитети.
ПОСЛЕДНИ

Лаутаро наскоро става потпис на нов договор

Лаутаро Мартинез игра фантастична сезона во дресот на Интер, па „нероаѕурите“ му спремија нов договор.Извршниот директор, Бепе Марота потврди дека клубот веќе започнал...

Де Лаурентис: Не може да се освои Скудето без измами

Наполи минатата сезона после повеќе од 30 години постигна историски успех и го освои Скудетото.Наполи и оваа сезона влезе како еден од главните...

Ема Стоун блесна во фустан кој остава малку на имагинацијата

126 На премиерата на црната комедија „Poor Things“, 35-годишната актерка Ема Стоун се појави во шик жолт фустан од Луј Витон. За овој луксузен француски бренд,...

12-годишно девојче прегазено на булевар „Србија“, надвор од животна опасност

Малолетно девојче е прегазено вечерва на булеварот Србија кај бензинската пумпа „Лукоил“. Според информациите станува збор за девојче на возраст од околу 12 години, а...