Ковачевски: Ќе има храна, греење и струја за секое семејство

Премиерот Димитар Ковачевски уште еднаш го повтори ветувањето дека храна, парно и струја ќе има за секое семејство.

Според него, Владата се фокусирала на инвестиции во енергетскиот сектор, за полесно да се соочи со енергетската криза.

„Ветив и ќе го исполниме ова ветување, дека ќе има храна, струја и парно за секое семејство. Владата е фокусирана на инвестиции во енергетскиот сектор. Го зголемивме производството на електрична енергија за да ги задоволиме потребите на потрошувачите“, изјави Ковачевски.

ПОСЛЕДНИ

Тотенхем постави негативен рекорд во Премиер лигата

Тотенхем имаше одличен старт и беше на врвот на Премиерлигата, но потоа следуваше период на лоши резултати и постави негативен рекорд.Лондонската екипа во...

Неверојатно промашување на Кварацхелија🎥

Јувентус и Наполи играат возбудлив натпревар кој на полувремето заврши без голови, но со многу шанси.Најзрелата ја пропушти Квича Кварацхелија, кој имаше „пенал...

Белингам мора на операција!?

Џуд Белингам оваа сезона е убедливо најдобриот фудбалер на Реал Мадрид, но тренерот Карло Анчелоти ги загрижи фановите.Англичанецот има проблем со рамото и...

Адеми му честиташе на Џафери: Али Ахмети ја руши секоја политичка бариера за Албанците 

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Арбер Адеми преку објава на социјалните мрежи му честиташе на Талат Џафери за кого беше одлучено на последниот...