Ковачевски денеска во посета на Општина Делчево

Денеска 31.10.2022 година (понеделник) со почеток во 12:00 часот, претседателот на Владата Димитар Ковачевски и министерот за животна средина и просторно планирање, Насер Нуредини ќе се обратат на настан по повод почеток на изградба на пречистителна станица во Делчево.
Локација: село Тработивиште
После завршување на официјалниот дел од настанот предвидени се изјави за медиуми.

Потоа, во 14:00 часот премиерот Ковачевски ќе ја посети една од најголемите компании во регионот од областа на дрвопреработувачката дејност, фабриката Алпин.ком, а во 14:40 часот ќе го посети и затворениот пазар во Делчево.

Во 15:15 часот премиерот Ковачевски ќе направи увид на проектот за реконструкција на водоводната мрежа во населбата Ново Делчево.

ПОСЛЕДНИ

Дресовите на Белингам се продаваат „како алва“, Реал трие раце

Шпанскиот гигант Реал Мадрид минатото лето го купи Џуд Белингам за 100 милиони евра, а Англичанецот е вистински хит од почетокот на сезоната.Англискиот репрезентативец...

„Тајм“ го избра Меси за спортист на годината

Аргентинската фудбалска ѕвезда Лионел Меси е прогласен за спортист на годината во изборот на американскиот магазин „Тајм“.Лео Меси постигна 10 гола на седум...

Приведено уште едно лице бидејќи помагал на Палчо да транзитира низ Бугарија

Обвинителството потврдува дека вечерва е приведено уште едно лице лице бидејќи помагал на Палчо по извршеното убиство на 14 годишната Вања. „Обвинителството поднесе предлог за...

Пикси до Видиќ: И да сум заработил 16 милиони евра, па што?!

Селекторот на Србија, Драган Стојковиќ – Пикси даде интервју за српски „Журнал“ во кое зборуваше за Немања Видиќ.Видиќ минатата недела кажа дека Пикси...