Антонио Конте е без ангажман откако си замина од Тотенхем и не брза да се врати на тренерската работа.

Конте во меѓувреме одби неколку понуди, а сега не ја исклучува можноста да се врати во Јувентус.


Три дерби натпревари овој викенд
↓↓↓


Секогаш има две страни во секоја врска. Секако дека постои шанса да бидеме заедно, односот со Јувентус секогаш ми бил како да сме во брак. Најважна работа е да имаме еднакви размислувања, слични идеи и сфаќања Во моментов, се уште уживам во слободното време кое го имам, уживам во времето минато со семејството. Ако се појави нешто важно зад аголот, нешто што вистински ќе ме мотивира, секако дека ќе се вратам на фудбалот“, изјави изјави Конте.