Кавани: После пресвртот на Барселона одев на психотерапија

Единсон Кавани призна дека имал сериозно психички проблеми по фамозниот пресврт на Барселона против ПСЖ во 2017 година.

ПСЖ победи со 4:0 на домашен терен во првиот меч од осминафиналето, но на „Камп Ноу“ доживеаа историски пораз од 6:1 и беа елиминирани од ЛШ.

„Првиот пат кога бев на психијатар е по пресвртот на Барселона против ПСЖ. Тоа многу влијаеше на мене, за пет минути се сврте се што направивме претходно. Имав симптоми на нервоза и студена пот. Пред легнување ми се вртеше во главата и ми беше страв да заспијам. Се прашував дали имам проблеми во главата“, призна Кавани.

„Иако станува збор само за фудбал, тоа се пренесува и на приватниот живот и на фудбалерот како личност. Тоа беше до толку силен удар за мене, што не можев да ги контролирам емоциите и морав да побарам помош“, додаде Уругваецот.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Лаутаро наскоро става потпис на нов договор

Лаутаро Мартинез игра фантастична сезона во дресот на Интер, па „нероаѕурите“ му спремија нов договор.Извршниот директор, Бепе Марота потврди дека клубот веќе започнал...

Де Лаурентис: Не може да се освои Скудето без измами

Наполи минатата сезона после повеќе од 30 години постигна историски успех и го освои Скудетото.Наполи и оваа сезона влезе како еден од главните...

Ема Стоун блесна во фустан кој остава малку на имагинацијата

126 На премиерата на црната комедија „Poor Things“, 35-годишната актерка Ема Стоун се појави во шик жолт фустан од Луј Витон. За овој луксузен француски бренд,...

12-годишно девојче прегазено на булевар „Србија“, надвор од животна опасност

Малолетно девојче е прегазено вечерва на булеварот Србија кај бензинската пумпа „Лукоил“. Според информациите станува збор за девојче на возраст од околу 12 години, а...