Касиљас со шокантно признание: Јас сум геј!

Легендата на Реал Мадрид и шпанскиот фудбал, Икер Касиљас ја потврди својата сексуална ориентација и го шокираше светот.

Касиљас со порака на Твитер потврди дека е хомосексуалец и напиша: „Се надевам дека ќе ме почитувате. Јас сум геј“.

Шпанските медиуми се уште не се сигурни дали е тоа автентичен твит или е хакнат неговиот профил. Меѓутоа, со коментар на неговата објава се јави и Карсел Пујол.

„Време е тоа да се открие. Горд сум на тебе“, напиша Пујол.

Ова признание е шокантно со оглед на фактот што Касиљасво текот на кариерата имаше јавни врски со многу жени.

ПОСЛЕДНИ

Лаутаро наскоро става потпис на нов договор

Лаутаро Мартинез игра фантастична сезона во дресот на Интер, па „нероаѕурите“ му спремија нов договор.Извршниот директор, Бепе Марота потврди дека клубот веќе започнал...

Де Лаурентис: Не може да се освои Скудето без измами

Наполи минатата сезона после повеќе од 30 години постигна историски успех и го освои Скудетото.Наполи и оваа сезона влезе како еден од главните...

Ема Стоун блесна во фустан кој остава малку на имагинацијата

126 На премиерата на црната комедија „Poor Things“, 35-годишната актерка Ема Стоун се појави во шик жолт фустан од Луј Витон. За овој луксузен француски бренд,...

12-годишно девојче прегазено на булевар „Србија“, надвор од животна опасност

Малолетно девојче е прегазено вечерва на булеварот Србија кај бензинската пумпа „Лукоил“. Според информациите станува збор за девојче на возраст од околу 12 години, а...