Kaсиљас даде објаснување на објавата дека е геј, но веќе изгуби три милиони следбеници

Икер Касиљас вчера се најде во центарот на вниманието откако на неговиот Твитер профил се појави статус дека геј.

Легендарниот шпански голман го шокираше светот со ваквата објава, а подоцна твитот беше избришан. Сепак, тоа беше предоцна затоа што стана популарно во целиот свет.

„Се надевам дека ќе ме почитувате, јас сум геј“, стоеше во објавата на легендарниот голман.

Објавата беше зачудувачка, па веднаш започнаа шпекулации за што се работи. Шпанските медиуми пишуваа дека Икер тоа го напишал иронично затоа што во последно време го поврзувале со разни девојки.

Но, подоцна Икер повторно се огласи за да даде објаснување.

„Профилот ми беше хакиран. За среќа сега е со во најдобар ред. Се извинувам на сите кои ме следите. Секако, најмногу на ЛГБТ заедницата“, напиша Касиљас.

Интересно е што неколку часа по ваквата објава Касиљас изгуби дури три милиони следбеници.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Дресовите на Белингам се продаваат „како алва“, Реал трие раце

Шпанскиот гигант Реал Мадрид минатото лето го купи Џуд Белингам за 100 милиони евра, а Англичанецот е вистински хит од почетокот на сезоната.Англискиот репрезентативец...

„Тајм“ го избра Меси за спортист на годината

Аргентинската фудбалска ѕвезда Лионел Меси е прогласен за спортист на годината во изборот на американскиот магазин „Тајм“.Лео Меси постигна 10 гола на седум...

Приведено уште едно лице бидејќи помагал на Палчо да транзитира низ Бугарија

Обвинителството потврдува дека вечерва е приведено уште едно лице лице бидејќи помагал на Палчо по извршеното убиство на 14 годишната Вања. „Обвинителството поднесе предлог за...

Пикси до Видиќ: И да сум заработил 16 милиони евра, па што?!

Селекторот на Србија, Драган Стојковиќ – Пикси даде интервју за српски „Журнал“ во кое зборуваше за Немања Видиќ.Видиќ минатата недела кажа дека Пикси...