КАКО ИЗГЛЕДА МЕГАН МАРКЛ КОГА ОДИ НА ШОПИНГ? Имиџот го „земала“ од позната актерка? (ФОТО)

Откако беше критикувана од колегите актери за нејзината изјава дека е ангажирана да „игра будала“ во американскиот ТВ квиз „Deal or No Deal“, Меган Маркл отиде на шопинг-терапија.

Актерката и војвотката од Сасекс е видена како оди во продавница за спортска облека со пријателка, а заминува со полни торби.

Војвотката носеше краток комбинезон во маслинести тонови, додека на рамениците имаше обвиен зелен џемпер. Со темни очила и шапка со широк обод, Меган Маркл неодоливо потсетува на Анџелина Џоли и нејзиниот стил на облекување.

Комбинезонот е дело на модниот бренд „Монтесито“, а е опишан како многу модерно и удобно парче облека. Од друга страна, џемперот го носи потписот на „Ралф Лорен“, а војвотката на нозете носеше сандали од „Ема Парсонс“.

По купувањето, Меган е видена како оди на ручек со пријател, а потоа дома.

Внимателно ја следеле телохранителите кои се погрижиле актерката безбедно да стигне до сопругот и децата.

ПОСЛЕДНИ

Дресовите на Белингам се продаваат „како алва“, Реал трие раце

Шпанскиот гигант Реал Мадрид минатото лето го купи Џуд Белингам за 100 милиони евра, а Англичанецот е вистински хит од почетокот на сезоната.Англискиот репрезентативец...

„Тајм“ го избра Меси за спортист на годината

Аргентинската фудбалска ѕвезда Лионел Меси е прогласен за спортист на годината во изборот на американскиот магазин „Тајм“.Лео Меси постигна 10 гола на седум...

Приведено уште едно лице бидејќи помагал на Палчо да транзитира низ Бугарија

Обвинителството потврдува дека вечерва е приведено уште едно лице лице бидејќи помагал на Палчо по извршеното убиство на 14 годишната Вања. „Обвинителството поднесе предлог за...

Пикси до Видиќ: И да сум заработил 16 милиони евра, па што?!

Селекторот на Србија, Драган Стојковиќ – Пикси даде интервју за српски „Журнал“ во кое зборуваше за Немања Видиќ.Видиќ минатата недела кажа дека Пикси...