Тренерот на Интер, Симоне Инзаги е под голем притисок и според италијанските медиуми може да добие отказ.

„Нероаѕурите“ лошо ја отворија сезоната и имаат четири порази после првите осум кола во Серија А.

Интер вечерва игра против Барселона во Лигата на шампиони и пораз би можело да значи и крај за Инзаги.

Како што пренесува „Спортмедиасет“, Пауло Соуса веќе пристигнал во Милано и наскоро ќе има средба со раководството на „нероаѕурите“.

Имено, Соуса е прв кандидат за наследник на Инзаги и доколку продолжат лошите резултати миланскиот гигант веќе има спремна замена.

Коментари