Интер победи, Џеко испиша историја во Серија А!

Во 9. коло од италијанската Серија А, Интер славеше на гостувањето кај Сасуоло (2:1).

Јунак на победата со два гола на овој натпревар е БХ. напаѓачот Един Џеко кој испиша историја и го постигна својот 100-ти гол во Серија А.

На голот на стадионот Мапеи требаше да се почека до самиот крај на првото полувреме кога на сцена стапи Един Џеко.

По корнерот, добро скокна Холанѓанецот Данзел Дамфрис, топката стигна до Џеко, кој погодува за 1:0 Ова беше 100. гол на Џеко во италијанската Серија А, што секако е исклучително достигнување за искусниот играч на БиХ. напаѓачот.

Сасуоло потоа успеа да израмни. Давиде Фратези погоди за 1:1. Во 75. минута Џеко повторно стапи на сцена и со глава обезбеди три бода за својот тим.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Тотенхем постави негативен рекорд во Премиер лигата

Тотенхем имаше одличен старт и беше на врвот на Премиерлигата, но потоа следуваше период на лоши резултати и постави негативен рекорд.Лондонската екипа во...

Неверојатно промашување на Кварацхелија🎥

Јувентус и Наполи играат возбудлив натпревар кој на полувремето заврши без голови, но со многу шанси.Најзрелата ја пропушти Квича Кварацхелија, кој имаше „пенал...

Белингам мора на операција!?

Џуд Белингам оваа сезона е убедливо најдобриот фудбалер на Реал Мадрид, но тренерот Карло Анчелоти ги загрижи фановите.Англичанецот има проблем со рамото и...

Адеми му честиташе на Џафери: Али Ахмети ја руши секоја политичка бариера за Албанците 

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Арбер Адеми преку објава на социјалните мрежи му честиташе на Талат Џафери за кого беше одлучено на последниот...