Интер оптимист дека Скриниар ќе стави потпис на нов договор

Извршниот директор на Интер, Бепе Марота потврди дека Интер ќе ги продолжи договорите со Скриниар за продолжување на договорот.

Словакот беше главна трансфер цел на ПСЖ ова лето и „светците“ испратија неколку понуди, но сите беа одбиени од страна на Интер.

Меѓутоа, проблем за Интер е што Скриниар влезе во последната година од договорот и веќе во јануари може слободно да преговара со заинтересираните клубови.

ПСЖ му нуди многу повисока плата, но од Интер се оптимист дека дефанзивецот сепак ќе ја прифати нивната понуда и ќе стави потпис на нов договор.

„Ќе се сретнеме со агентите на Скриниар после мечот со Викторија Плзен. Има шанси да постигнеме договор за продолжување на соработката. Тој е професионалец и го сака Интер, јас сум оптимист“, изјави Марота.

Коментари

ПОСЛЕДНИ

Дресовите на Белингам се продаваат „како алва“, Реал трие раце

Шпанскиот гигант Реал Мадрид минатото лето го купи Џуд Белингам за 100 милиони евра, а Англичанецот е вистински хит од почетокот на сезоната.Англискиот репрезентативец...

„Тајм“ го избра Меси за спортист на годината

Аргентинската фудбалска ѕвезда Лионел Меси е прогласен за спортист на годината во изборот на американскиот магазин „Тајм“.Лео Меси постигна 10 гола на седум...

Приведено уште едно лице бидејќи помагал на Палчо да транзитира низ Бугарија

Обвинителството потврдува дека вечерва е приведено уште едно лице лице бидејќи помагал на Палчо по извршеното убиство на 14 годишната Вања. „Обвинителството поднесе предлог за...

Пикси до Видиќ: И да сум заработил 16 милиони евра, па што?!

Селекторот на Србија, Драган Стојковиќ – Пикси даде интервју за српски „Журнал“ во кое зборуваше за Немања Видиќ.Видиќ минатата недела кажа дека Пикси...