Интер ја сруши Барса, Ливерпул рутински, Наполи е „машина“🎥

Интер стигна до голема победа против Барселона, Наполи до врв ја наполни мрежата на Ајакс, Атлетико падна во Белгија.

Барселона од самиот старт ја контролира играта, но е стерилна во нападот и не создаде чиста шанса.

Интер спорадично се закануваше преку контранапади,а во последната минута од полувремето Чалханоглу постигна гол од дваесетина метри за водство на домаќините.

Во вториот дел Барселона фрли се на една карта, Интер се одлучи да го брани резултатот и успеа во тоа.

Наполи уште еднаш покажа дека е во фантастична форма и го прегази Ајакс во Амстердам со 6:1. Елмас заполна на клупа и ги одигра последните дваесетина минути.

Ливерпул без поголеми проблеми славеше над Глазгов Ренџерс со 2:0, додека Атлетико Мадрид загуби на гостувањето кај Клуб Бриж со идентичен резултат.

Тотенхем одигра реми без голови на гостувањето кај Ајнтрахт Франкфурт, а Порто запиша важна победа од 2:0 над Леверкузен.

ПОСЛЕДНИ

Тотенхем постави негативен рекорд во Премиер лигата

Тотенхем имаше одличен старт и беше на врвот на Премиерлигата, но потоа следуваше период на лоши резултати и постави негативен рекорд.Лондонската екипа во...

Неверојатно промашување на Кварацхелија🎥

Јувентус и Наполи играат возбудлив натпревар кој на полувремето заврши без голови, но со многу шанси.Најзрелата ја пропушти Квича Кварацхелија, кој имаше „пенал...

Белингам мора на операција!?

Џуд Белингам оваа сезона е убедливо најдобриот фудбалер на Реал Мадрид, но тренерот Карло Анчелоти ги загрижи фановите.Англичанецот има проблем со рамото и...

Адеми му честиташе на Џафери: Али Ахмети ја руши секоја политичка бариера за Албанците 

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Арбер Адеми преку објава на социјалните мрежи му честиташе на Талат Џафери за кого беше одлучено на последниот...