Интензивно се трагата по исчезнатото лице од Пожаране

Денеска (31 октомври) од 7 часот утрото се пребарува поширокото подрачје на гостиварското село Пожаране. Во активностите за пронаоѓање на К.Ј., кој вчера е пријавен за исчезнат. Покрај полициски службеници на СВР Тетово, вклучени се и екипи од МВР со кучиња трагачи, како и хеликоптер на МВР.Засега не е пронајдено лицето.

Како што извести полицијата вчера (30 октомври) во 15 часот, Е.Ј.(59) од Гостивар во СВР Тетово пријавил дека неговиот татко К.Ј.(80) околу 10 часот и 30 минути собирал шумски плодови во шумата на гостиварско Пожаране и се изгубил од местото на кое претходно го оставил.

ПОСЛЕДНИ

Лаутаро наскоро става потпис на нов договор

Лаутаро Мартинез игра фантастична сезона во дресот на Интер, па „нероаѕурите“ му спремија нов договор.Извршниот директор, Бепе Марота потврди дека клубот веќе започнал...

Де Лаурентис: Не може да се освои Скудето без измами

Наполи минатата сезона после повеќе од 30 години постигна историски успех и го освои Скудетото.Наполи и оваа сезона влезе како еден од главните...

Ема Стоун блесна во фустан кој остава малку на имагинацијата

126 На премиерата на црната комедија „Poor Things“, 35-годишната актерка Ема Стоун се појави во шик жолт фустан од Луј Витон. За овој луксузен француски бренд,...

12-годишно девојче прегазено на булевар „Србија“, надвор од животна опасност

Малолетно девојче е прегазено вечерва на булеварот Србија кај бензинската пумпа „Лукоил“. Според информациите станува збор за девојче на возраст од околу 12 години, а...