Кејт Мидлтон и принцот Вилијам денес живеат мирен живот, со нивните три деца. Сепак, видеото кое стана вирално покажа дека парот пред да основа семејство знаел одлично да се забавува.

На видеото на TikTok, кое денес има над четири милиони прегледи, се гледа како кралската двојка ужива со пријателите, а во некои сегменти изгледаат како да испиле и повеќе од доволно.

@danideeeee1

party hard 😅 like normal young people 😊 #katemiddleton #princewilliam #duchessofcambridge #dukeofcambridge #royalfamily #fyp #royal #party

♬ Hard Times – Paramore

 

Двојката беше пофалена во коментарите за нивната врска, а Кејт доби бројни комплименти за нејзиниот изглед.

Двојката се запозна и се забавуваше пред 20 години, додека биле студенти. Иако накратко раскинаа во 2007 година, набрзо повторно беа заедно.

Во 2010 година Вилијам ја запроси Кејт, а следната година ја направија венчавката на векот.