Treasure Hunt: Доделени првите 100€, најдоброто допрва следува! ↓↓


Данецот Мартин Брејтвејт (32) повеќе не сака да игра за Еспањол, со кој оваа пролет испадна од Примера.

Вчера данскиот напаѓач си ги собрал работите и доброволно го напуштил кампот во Марбела.

Од тој момент му се губи трагата и челниците на шпанскиот клуб не можат да дојдат до него.

Данецот се обидува да изнуди раскин на договорот кој е до летото 2025 година, а шпанските медиуми тврдат дека можна опција е и паузата во кариерата.

Брејтвејт пристигна во Еспањол од Барселона, за која настапуваше од февруари 2020 до септември 2022 година.

Во својата кариера играше и за Есбјерг, Тулуз, Бордо, Мидлсброу и Леганес и е еден од најбогатите фудбалери во светот.

Според Форбс, вредноста на неговата компанија се проценува на над 250 милиони евра.

Основал компанија со еден член на семејството, а се занимаваат со недвижен имот во САД, но и во остатокот од светот.