Ибрахимовиќ до родителите на Мбапе: Станавте агенти, тренери и адвокати – само замолчете!

Златан Ибрахимовиќ ја коментираше одлуката на Килијан Мбапе да ја одбие понудата од Реал Мадрид и да остане во ПСЖ.

Францускиот напаѓач одлучи да го продолжи договорот со Пари Сен Жермен до 2025 година, иако претходно долго време се најавуваше негов трансфер во Реал Мадрид. Сепак, Ибрахимовиќ смета дека Мбапе повеќе ќе напредувал во кариерата доколку одлучел да се пресели во Мадрид.

„Тој го направи вистинскиот избор за Париз, но не и за себе. Затоа што се стави во ситуација да е поважен од клубот, а клубот му го овозможи тоа. Но, никој не е поголем од клубот, а кога детето ќе добие моќ, лесно може да заработи“, изјави напаѓачот на Милан за францускиот „Канал плус“.

Швеѓанецот има критики и за однесувањето на неговите родители.

„Неговите родители станаа адвокати, агенти, тренери и тоа е проблем. Тогаш ја губите самодисциплината и она што сте вие. Денес, со новата генерација, родителите мислат дека станале ѕвезди. Тие се појавуваат во весниците, но што мислат дека се? Замолчете. На вашиот син е да молчи работи и игра“, изјави Ибрахимовиќ.

ПОСЛЕДНИ

Тотенхем постави негативен рекорд во Премиер лигата

Тотенхем имаше одличен старт и беше на врвот на Премиерлигата, но потоа следуваше период на лоши резултати и постави негативен рекорд.Лондонската екипа во...

Неверојатно промашување на Кварацхелија🎥

Јувентус и Наполи играат возбудлив натпревар кој на полувремето заврши без голови, но со многу шанси.Најзрелата ја пропушти Квича Кварацхелија, кој имаше „пенал...

Белингам мора на операција!?

Џуд Белингам оваа сезона е убедливо најдобриот фудбалер на Реал Мадрид, но тренерот Карло Анчелоти ги загрижи фановите.Англичанецот има проблем со рамото и...

Адеми му честиташе на Џафери: Али Ахмети ја руши секоја политичка бариера за Албанците 

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Арбер Адеми преку објава на социјалните мрежи му честиташе на Талат Џафери за кого беше одлучено на последниот...