Ибра сам себе си го честиташе роденденот во свој стил 📷

Ѕвездата на Милан, Златан Ибрахимовиќ денеска го слави 41 роденден, па се почести со два Ферари автомобили.

Ибра на свој својствен начин сам себе си го честиташе роденденот со два уникатни модели на Ферари вредни преку 2,5 милиони евра.

Тој објави фотографија на социјалните мрежи, а едниот модел е лимитирана верзија и чини околу 2 милиони евра.

Ибрахимовиќ моментално се опоравува од повредата на коленото и се очекува да се врати на терените во јануари.

ПОСЛЕДНИ

Тотенхем постави негативен рекорд во Премиер лигата

Тотенхем имаше одличен старт и беше на врвот на Премиерлигата, но потоа следуваше период на лоши резултати и постави негативен рекорд.Лондонската екипа во...

Неверојатно промашување на Кварацхелија🎥

Јувентус и Наполи играат возбудлив натпревар кој на полувремето заврши без голови, но со многу шанси.Најзрелата ја пропушти Квича Кварацхелија, кој имаше „пенал...

Белингам мора на операција!?

Џуд Белингам оваа сезона е убедливо најдобриот фудбалер на Реал Мадрид, но тренерот Карло Анчелоти ги загрижи фановите.Англичанецот има проблем со рамото и...

Адеми му честиташе на Џафери: Али Ахмети ја руши секоја политичка бариера за Албанците 

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Арбер Адеми преку објава на социјалните мрежи му честиташе на Талат Џафери за кого беше одлучено на последниот...