Хари и Меган за прв пат во јавноста по смртта на Кралицата: Снимени во клуб на настап на познат ди-џеј

Додека целиот свет ги чека мемоарите на принцот Хари, се чини дека тој и Меган се двоумат да откријат некои детали од нивниот приватен живот. Имено, парот се судри со „Нетфликс“, па дури и со нивниот продуцентски тим за нивната документарна серија.

Како што пишува „Page Six“, парот одлучил дека сака да се откаже од некои работи што сакале да ги покажат порано и да снимат што им создава проблеми. Меган и Хари наводно инсистираат некои делови од серијата, кои ја снимаат повеќе од една година, да бидат исечени, но раководителите на „Нетфликс“ стојат покрај продуцентскиот тим кој сака да ја задржи содржината што е направена досега.

Меган и Хари сакаат да го средат шоуто по смртта на кралицата Елизабета Втора минатиот месец, бидејќи открија информации што ќе ја подигнат прашината за кралот Чарлс III и кралицата Камила и принцот Вилијам и принцезата Кејт Мидлтон. Тие се плашат од можноста документарниот филм, кој го продуцираше нивната компанија Archewell пред да почине кралицата, да биде објавен во оваа форма.

Двојката сака серијата да излезе следната година, но популарниот сервис за стриминг кој плати милиони долари сака да ја објави веднаш по петтата сезона на „The Crown“ која е закажана за 9 ноември.

Како ќе заврши овој конфликт останува да видиме, но судејќи според најновите фотографии, Хари и Меган не изгледаат премногу загрижени. Имено, парот бил уловен како се забавува на едно вечерно излегување.

Хари и Меган се одлучија за ретко излегување во Санта Барбара, Калифорнија, каде моментално живеат, а поводот беше концертот на Џек Џонсон, пејач од Хаваи.

Според TMZ, Меган пристигнала во клубот околу осум часот навечер, а еден час подоцна и се придружил Хари, а концертот го следеле од посебен дел од клубот само со уште 10 луѓе.

Тие се снимени во клуб како уживаат на настап, а Хари ја гушкал сопругата.

По настапот позираа со Џек и поранешната натпреварувачка на „Американски идол“ Пола Фуга, која ги сподели фотографиите на Инстаграм.

ПОСЛЕДНИ

Дресовите на Белингам се продаваат „како алва“, Реал трие раце

Шпанскиот гигант Реал Мадрид минатото лето го купи Џуд Белингам за 100 милиони евра, а Англичанецот е вистински хит од почетокот на сезоната.Англискиот репрезентативец...

„Тајм“ го избра Меси за спортист на годината

Аргентинската фудбалска ѕвезда Лионел Меси е прогласен за спортист на годината во изборот на американскиот магазин „Тајм“.Лео Меси постигна 10 гола на седум...

Приведено уште едно лице бидејќи помагал на Палчо да транзитира низ Бугарија

Обвинителството потврдува дека вечерва е приведено уште едно лице лице бидејќи помагал на Палчо по извршеното убиство на 14 годишната Вања. „Обвинителството поднесе предлог за...

Пикси до Видиќ: И да сум заработил 16 милиони евра, па што?!

Селекторот на Србија, Драган Стојковиќ – Пикси даде интервју за српски „Журнал“ во кое зборуваше за Немања Видиќ.Видиќ минатата недела кажа дека Пикси...