Халанд блескаше, Сити го прегази Јунајтед🎥

Манчестер Сити го прегази и посрамоти градскиот ривал Манчестер Јунајтед во дербито на колото во Премиер лигата.

Централна фигура кај „граѓаните“ повторно беше Ерлинг Халанд, кој постигна 3 гола и запиша две асистенции.

Дебаклот на „црвените ѓаволи“ беше најавен уште во првите 10 минути кога погодија Фоден и Халанд за пред ност од 2:0.

Норвежанецот после неколку минути постигна и втор гол, а потоа му асистираше на Фоден за високи 4:0 на полувреме.

На стартот на вториот дел Антони постигна гол за Јунајтед, но Сити не престана да ја полни мрежата на градските ривали.

Повторно главни актери беа Халанд и Фоден, па веќе во 75-та минута резултатот беше 6:1. Пет минути подоцна Марсијал намали на 6:2, а во последната минута беше досуден пенал за „црвените ѓавол“.

Марсијал погоди од белата точка за конечни 6:3 и за да ја ублажи катастрофата на неговиот тим.

ПОСЛЕДНИ

Кога Гвардиола бил понуден на Црвена Звезда…

Не како тренер, туку како фудбалер…Гвардиола беше нуден на Црвена Звезда…На почетокот на сезоната 2005/06, кога црвено-белите започнаа целосна реконструкција со нов претседател...

15-годишно девојче силувано во Делчево

На 07.12.2023 полициски службеници од Полициската станица Делчево го лишиле од слобода Г.В.(38) од Делчево. Тој се сомничи дека силувал малолетничка.Во координација со Јавен...

Полицијата го расчисти случајот во Карбинци, нема елементи на кривично дело

СВР Штип во содејство со Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за општ и насилен криминал при Бирото за јавна безбедност и СВР Скопје...

Маричиќ: Уставните измени се единствен услов за продолжување на нашиот пат кон ЕУ

Со успешното завршување на скрининг процесот, до крајот на месецов до ЕУ ќе треба да ги доставиме клучните документи за отворање на преговорите по...