Гвардиола откри каква повреда има Халанд

Maнчестер Сити со 1:0 славеше против Лестер, иако во составот не беше неверојатниот Норвежанец, Ерлинг Халанд.

Халанд се повреди во натпреварот од Лигата на шампионите против Борусија Дортмунд, а Гвардиола по средбата истакна дека не е сигурен до кога ќе паузира.

„Не знам до кога ќе паузира. Има повреда на лигаментите на стапалото. Се чувствува подобро, имаме уште е дна недела. Со Севиља нема да игра затоа што секако се квалификувавме, се надевам ќе ни помогне со Фулам, ако не ќе игра против Челзи во Лига Купот“, изјави Гвардиола.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Дресовите на Белингам се продаваат „како алва“, Реал трие раце

Шпанскиот гигант Реал Мадрид минатото лето го купи Џуд Белингам за 100 милиони евра, а Англичанецот е вистински хит од почетокот на сезоната.Англискиот репрезентативец...

„Тајм“ го избра Меси за спортист на годината

Аргентинската фудбалска ѕвезда Лионел Меси е прогласен за спортист на годината во изборот на американскиот магазин „Тајм“.Лео Меси постигна 10 гола на седум...

Приведено уште едно лице бидејќи помагал на Палчо да транзитира низ Бугарија

Обвинителството потврдува дека вечерва е приведено уште едно лице лице бидејќи помагал на Палчо по извршеното убиство на 14 годишната Вања. „Обвинителството поднесе предлог за...

Пикси до Видиќ: И да сум заработил 16 милиони евра, па што?!

Селекторот на Србија, Драган Стојковиќ – Пикси даде интервју за српски „Журнал“ во кое зборуваше за Немања Видиќ.Видиќ минатата недела кажа дека Пикси...