Гвардиола: Нема друг играч како Халанд

Пеп Гвардиола е импресиониран од Ерлинг Халанд и смета дека на негова возраст нема друг таков фудбалер во светот.

Норвежанецот веќе има постигнато 17 гола во сите натпреварувања за Сити, и веќе собори неколку рекорди во Премиер лигата.

„На негова возраст, никој не може да се натпреварува со него. Бројките зборуваат сами, а во соблекувалната и на теренот сите од Манчестер Сити гледаат работи кои не се во стастиката и кои не прават екстремно среќни што е во нашиот тим“, изјави Гвардиола.

ПОСЛЕДНИ

Лаутаро наскоро става потпис на нов договор

Лаутаро Мартинез игра фантастична сезона во дресот на Интер, па „нероаѕурите“ му спремија нов договор.Извршниот директор, Бепе Марота потврди дека клубот веќе започнал...

Де Лаурентис: Не може да се освои Скудето без измами

Наполи минатата сезона после повеќе од 30 години постигна историски успех и го освои Скудетото.Наполи и оваа сезона влезе како еден од главните...

Ема Стоун блесна во фустан кој остава малку на имагинацијата

126 На премиерата на црната комедија „Poor Things“, 35-годишната актерка Ема Стоун се појави во шик жолт фустан од Луј Витон. За овој луксузен француски бренд,...

12-годишно девојче прегазено на булевар „Србија“, надвор од животна опасност

Малолетно девојче е прегазено вечерва на булеварот Србија кај бензинската пумпа „Лукоил“. Според информациите станува збор за девојче на возраст од околу 12 години, а...