Груби: Загарантирана поддршката на ЕУ во справување со енергетската и економската криза

Денеска, првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби заедно со премиерот Ковачевски и останатите министри од Владата ја пречекаа , претседателката на Европската комисија г-ѓа Урсула фон дер Лејен во нашата земја.
May be an image of 6 people, people sitting, people standing and suit
„Охрабрувачки состанок кој истовремено со потпишувањето на првиот официјален договор со Европската унија за управување со границите со Европската агенција за гранична и поморска контрола ФРОНТЕКС, означува успешен почеток на процесите.
Разговаравме и за загарантираната поддршка на Европската унија во справувањето со енергетската и економската криза, важноста од усвојувањето на уставните измени, успешната реализација на скрининг процесот и спроведувањето на реформите“, истакна Груби.

ПОСЛЕДНИ

Тотенхем постави негативен рекорд во Премиер лигата

Тотенхем имаше одличен старт и беше на врвот на Премиерлигата, но потоа следуваше период на лоши резултати и постави негативен рекорд.Лондонската екипа во...

Неверојатно промашување на Кварацхелија🎥

Јувентус и Наполи играат возбудлив натпревар кој на полувремето заврши без голови, но со многу шанси.Најзрелата ја пропушти Квича Кварацхелија, кој имаше „пенал...

Белингам мора на операција!?

Џуд Белингам оваа сезона е убедливо најдобриот фудбалер на Реал Мадрид, но тренерот Карло Анчелоти ги загрижи фановите.Англичанецот има проблем со рамото и...

Адеми му честиташе на Џафери: Али Ахмети ја руши секоја политичка бариера за Албанците 

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Арбер Адеми преку објава на социјалните мрежи му честиташе на Талат Џафери за кого беше одлучено на последниот...