Груби: Нема да има смена на министри од ДУИ

Првиот заменик на претседателот на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби во вечерашното гостување во емисијата #ClickPlus на ТВ21 рече дека нема да има смена на министри од ДУИ.

После саботната средба на новото претседателство на ДУИ, Груби вели дека имало конструктивна дебата и дека е посебно среќен што е дел на како што вели, од политичката академија ДУИ, каде 10 часа се дискутирало за економски проекти.

„Да имаше сериозна дебата. Имаше критики за Владата, но на крај ДУИ излезе посилна. Ахмети кажа веќе не постои “Огнена група“ и нема да има промена во составот на министрите од редовите на ДУИ“, изјави Груби.

ПОСЛЕДНИ

Лаутаро наскоро става потпис на нов договор

Лаутаро Мартинез игра фантастична сезона во дресот на Интер, па „нероаѕурите“ му спремија нов договор.Извршниот директор, Бепе Марота потврди дека клубот веќе започнал...

Де Лаурентис: Не може да се освои Скудето без измами

Наполи минатата сезона после повеќе од 30 години постигна историски успех и го освои Скудетото.Наполи и оваа сезона влезе како еден од главните...

Ема Стоун блесна во фустан кој остава малку на имагинацијата

126 На премиерата на црната комедија „Poor Things“, 35-годишната актерка Ема Стоун се појави во шик жолт фустан од Луј Витон. За овој луксузен француски бренд,...

12-годишно девојче прегазено на булевар „Србија“, надвор од животна опасност

Малолетно девојче е прегазено вечерва на булеварот Србија кај бензинската пумпа „Лукоил“. Според информациите станува збор за девојче на возраст од околу 12 години, а...