Груби им честита на вработените во Градската болница: Шест децении бевте и продолжувате да бидете во служба за потребите на граѓаните

Првиот потпретсетадетел на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби ја опиша Градската болница во Скопје како успешна приказна, која  според Груби, професионално работи во служба на здравствените потреби на граѓаните  шест последователни децении во земјава.

Груби во придружба на министри и колеги од Владата истакна дека оваа годишнина била свечено одбележана.

„Успешна приказна за која рефлектиравме на свечената академија по повод одбележувањето на овој јубилеј, каде заедно со колегите министри изразивме благодарност до генерациите кои низ годините работеа во оваа болница, упативме честитки до сегашното раководство, медицинскиот персонал и сите вработените посакувајќи им континуитет на успеси и ефикасна работа во служба на здравствената благосостојба на граѓаните“, истакна Груби.

 

ПОСЛЕДНИ

Лаутаро наскоро става потпис на нов договор

Лаутаро Мартинез игра фантастична сезона во дресот на Интер, па „нероаѕурите“ му спремија нов договор.Извршниот директор, Бепе Марота потврди дека клубот веќе започнал...

Де Лаурентис: Не може да се освои Скудето без измами

Наполи минатата сезона после повеќе од 30 години постигна историски успех и го освои Скудетото.Наполи и оваа сезона влезе како еден од главните...

Ема Стоун блесна во фустан кој остава малку на имагинацијата

126 На премиерата на црната комедија „Poor Things“, 35-годишната актерка Ема Стоун се појави во шик жолт фустан од Луј Витон. За овој луксузен француски бренд,...

12-годишно девојче прегазено на булевар „Србија“, надвор од животна опасност

Малолетно девојче е прегазено вечерва на булеварот Србија кај бензинската пумпа „Лукоил“. Според информациите станува збор за девојче на возраст од околу 12 години, а...