Груби: ДУИ не размислува за предвремени избори, имаме многу работа до 2024 година

Првиот вицепремиер Артан Груби, во гостување во емисијата #ClickPlus на ТВ21 вели дека ДУИ не размислува за предвремени избори.

„Во ДУИ не се размислува за предвремени избори. Не е сега време за тоа. Не чека многу работа. Треба да гласаме за уставните измени, скрининг процесот со ЕУ, има проекти за реализација, коридорот 8, други инфраструктурни проекти, затоа избори ќе има во 2024 година и тогаш ДУИ повторно ќе победи“, рече Груби.

ПОСЛЕДНИ

Тотенхем постави негативен рекорд во Премиер лигата

Тотенхем имаше одличен старт и беше на врвот на Премиерлигата, но потоа следуваше период на лоши резултати и постави негативен рекорд.Лондонската екипа во...

Неверојатно промашување на Кварацхелија🎥

Јувентус и Наполи играат возбудлив натпревар кој на полувремето заврши без голови, но со многу шанси.Најзрелата ја пропушти Квича Кварацхелија, кој имаше „пенал...

Белингам мора на операција!?

Џуд Белингам оваа сезона е убедливо најдобриот фудбалер на Реал Мадрид, но тренерот Карло Анчелоти ги загрижи фановите.Англичанецот има проблем со рамото и...

Адеми му честиташе на Џафери: Али Ахмети ја руши секоја политичка бариера за Албанците 

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Арбер Адеми преку објава на социјалните мрежи му честиташе на Талат Џафери за кого беше одлучено на последниот...