Голеади во Париз и Лисабон, прв пораз на Реал 🎥

Исклучително ефикасна и возбудлива ноќ во Лигата на шампиони, каде неколку екипи обезбедија пласман во осминафиналето.

ПСЖ и Бенфика со победи обезбедија пласман во следната рунда. „Светците“ беа најефикасни и со 7:2 славеа над Макаби. Меси и Мбапе постигнаа по два гола, Нејмар и Солер по еден и еден автогол.

Бефика славеше над Јувентус со 4:3, иако во еден момент имаше предност и од три гола.

Милан го декласираше Динамо Загреб со 4:0, а Реал Мадрид го запиша првиот пораз на гостувањето кај Лајпциг со 3:2.

Манчестер Сити и Дортмунд одиграа реми без голови, но тоа беше доволно за „граѓаните“ да обезбедат пласман во осминафиналето.

ПОСЛЕДНИ

Лаутаро наскоро става потпис на нов договор

Лаутаро Мартинез игра фантастична сезона во дресот на Интер, па „нероаѕурите“ му спремија нов договор.Извршниот директор, Бепе Марота потврди дека клубот веќе започнал...

Де Лаурентис: Не може да се освои Скудето без измами

Наполи минатата сезона после повеќе од 30 години постигна историски успех и го освои Скудетото.Наполи и оваа сезона влезе како еден од главните...

Ема Стоун блесна во фустан кој остава малку на имагинацијата

126 На премиерата на црната комедија „Poor Things“, 35-годишната актерка Ема Стоун се појави во шик жолт фустан од Луј Витон. За овој луксузен француски бренд,...

12-годишно девојче прегазено на булевар „Србија“, надвор од животна опасност

Малолетно девојче е прегазено вечерва на булеварот Србија кај бензинската пумпа „Лукоил“. Според информациите станува збор за девојче на возраст од околу 12 години, а...