Салернитана и Емполи вчера одиграа неизвесен натпревар кој на крајот заврши без победник 2:2, а на оваа средба беше виден и еден необичен погодок.

Бујале Диа во 61. минута успеа да ја смести топката во мрежата на еден специфичен начин по нафрлувањето на својот соиграч. Голот го постигна со меѓуножјето…

Коментари