Франција без Канте во Катар?

Играчот од средниот ред на Челзи ја обновил повредата поради која долго време беше надвор од терените.

Францускиот „Л’Екип“ пренесува дека во прашање е истата повреда поради која фудбалерот го мачеше неколку месеци и се најавува нов третман кој најмалку ќе го одалечи од терените две до три недели.

Првите информации од докторите се дека Канте сериозно ризикува да го пропушти Светското фудбалско првенство во Катар.

Мундијалот започнува на 20. ноември, па така играчот за врска ќе биде во трка со времето да се опорави и да биде спремен да помогне на својата селекција.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Тотенхем постави негативен рекорд во Премиер лигата

Тотенхем имаше одличен старт и беше на врвот на Премиерлигата, но потоа следуваше период на лоши резултати и постави негативен рекорд.Лондонската екипа во...

Неверојатно промашување на Кварацхелија🎥

Јувентус и Наполи играат возбудлив натпревар кој на полувремето заврши без голови, но со многу шанси.Најзрелата ја пропушти Квича Кварацхелија, кој имаше „пенал...

Белингам мора на операција!?

Џуд Белингам оваа сезона е убедливо најдобриот фудбалер на Реал Мадрид, но тренерот Карло Анчелоти ги загрижи фановите.Англичанецот има проблем со рамото и...

Адеми му честиташе на Џафери: Али Ахмети ја руши секоја политичка бариера за Албанците 

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Арбер Адеми преку објава на социјалните мрежи му честиташе на Талат Џафери за кого беше одлучено на последниот...