ФОТО: Тајната на фустанот на Џулија Робертс со кој блесна во Лондон

Познатите актери Џулија Робертс и Џорџ Клуни ја снимија романтичната комедија „Ticket to Paradise“ која моментално се прикажува во кината ширум светот.

Тие двајца се приватно пријатели повеќе од 20 години, а истакнаа дека им било големо задоволство што повторно соработуваат и дека многу се забавувале.

Тие привлекуваат големо внимание на секоја премиера каде што се појавуваат, а стајлингот на Џулија беше особено забележлив на црвениот тепих во Лондон.

Имено, таа се појави во долг црн фустан со црно сако, а фустанот беше украсен со сребрени симболи.

Во прашање се иницијалите на актерката, нејзиниот сопруг и трите деца, годината кога го запознала Даниел Модер и кога се омажила за него, како и годините кога ги добиле децата, Џ+Д во срце итн.

На многумина им беше особено убаво што актерката уште еднаш покажа дека нејзиното семејство е на прво место, и дека се многу приврзани еден за друг.

ПОСЛЕДНИ

Дресовите на Белингам се продаваат „како алва“, Реал трие раце

Шпанскиот гигант Реал Мадрид минатото лето го купи Џуд Белингам за 100 милиони евра, а Англичанецот е вистински хит од почетокот на сезоната.Англискиот репрезентативец...

„Тајм“ го избра Меси за спортист на годината

Аргентинската фудбалска ѕвезда Лионел Меси е прогласен за спортист на годината во изборот на американскиот магазин „Тајм“.Лео Меси постигна 10 гола на седум...

Приведено уште едно лице бидејќи помагал на Палчо да транзитира низ Бугарија

Обвинителството потврдува дека вечерва е приведено уште едно лице лице бидејќи помагал на Палчо по извршеното убиство на 14 годишната Вања. „Обвинителството поднесе предлог за...

Пикси до Видиќ: И да сум заработил 16 милиони евра, па што?!

Селекторот на Србија, Драган Стојковиќ – Пикси даде интервју за српски „Журнал“ во кое зборуваше за Немања Видиќ.Видиќ минатата недела кажа дека Пикси...