Холивудската актерка Селма Хајек важи за една од најубавите и најсексапилните жени на светот, а позната е и по тоа што не ги сака естетските корекции, туку се залага за природен изглед.

Холивудската актерка Селма Хајек важи за една од најубавите и најсексапилните жени на светот, а позната е и по тоа што не ги сака естетските корекции, туку се залага за природен изглед.

Сексапилната Селма на 2 септември го прослави 56-тиот роденден, и тоа во црвено бикини на јахта.

„Среќен ми 56-ти роденден!!!“, напиша Хајек.

Точка

Хајек претходно во интервју изјавила дека нејзината тајна за одржување на секси фигура не е вежбањето, туку јогата, во која ги тонизира своите мускули без да ги стега.