ФОТО: Кејт Хадсон со интригантен фустан го „загреа“ Лондон

„Лондонскиот филмски фестивал“ беше можност Кејт Хадсон (43) да ја покаже својата убавина во полн сјај. Секогаш во центарот на вниманието, овој пат таа ги натера сите да зборуваат за нејзиниот фустан. И тоа не без причина.

Ова дело на француската модна куќа „Сен Лоран“, од колекцијата за есен 2022 година чини речиси 9.000 евра, а креацијата ја бара смелоста и виткоста кои ги има Хадсон.

Актерката носеше фустан со прерамки во кафено-окер нијанси без ремен, со што дополнително внимание привлече нејзиното провокативно издание.

Провокативниот фустан го нагласува пределот на стомакот, а на сите дами кои го носат им задава важна задача – треба да бидете фит за да влезете во овој фустан. Во ова, како и во смелоста, Кејт секако успеа.

Кејт уживаше во друштво на нејзиниот вереник Дени Фуџиков, кој ја придружуваше својата избраничка во многу елегантно издание.

ПОСЛЕДНИ

Тотенхем постави негативен рекорд во Премиер лигата

Тотенхем имаше одличен старт и беше на врвот на Премиерлигата, но потоа следуваше период на лоши резултати и постави негативен рекорд.Лондонската екипа во...

Неверојатно промашување на Кварацхелија🎥

Јувентус и Наполи играат возбудлив натпревар кој на полувремето заврши без голови, но со многу шанси.Најзрелата ја пропушти Квича Кварацхелија, кој имаше „пенал...

Белингам мора на операција!?

Џуд Белингам оваа сезона е убедливо најдобриот фудбалер на Реал Мадрид, но тренерот Карло Анчелоти ги загрижи фановите.Англичанецот има проблем со рамото и...

Адеми му честиташе на Џафери: Али Ахмети ја руши секоја политичка бариера за Албанците 

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Арбер Адеми преку објава на социјалните мрежи му честиташе на Талат Џафери за кого беше одлучено на последниот...