Познатата пејачка со задоволство ги носи креациите на македонскиот дизајнер Златко Јовановски.

Српската пејачка Јелена Карлеуша на 17 август го прослави 44-иот роденден. Карлеуша со своите ќерки Атина и Ника отпатува за Дубаи каде уживаат во продолженото славење на роденденот.

Претходно, пејачката имаше фотосесија по повод роденденот, за чии потреби ја облече креацијата на македонскиот дизајнер Златко Јовановски.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jelena Karleuša (@karleusastar)