Џаред од јавноста долго криел дека се бори со карцином, а всушност се разболел додека работел во Белата куќа пред неколку години

Ќерката на поранешниот американски претседател Доналд Трамп, Иванка Трамп, е фотографирана во загрижувачко издание како шета по улиците на Мајами.

Иванка Трамп е успешна млада претприемачка, но сепак е најпозната како ќерка на милионерот Доналд Трамп.

Иванка е во брак со Џаред Кашнер, бизнисмен којшто е многу успешен и со кој има три деца, меѓутоа, иако наизглед живеат вистински американски сон, тоа и баш не е така како што изгледа.

Имено, Иванка е фотографирана како расплакана шета на улиците во Мајами и разговара на телефон, а се претпоставува дека станува збор за здравствената состојба на нејзиниот сопруг.