Фоден постигна гол против Ливерпул, ВАР го поништи поради Халанд 🎥

Одличен натпревар на „Енфилд“ играат Ливерпул и Манчестер Сити, во десетина минути во второто полувреме видовме дури три супер шанси, една од нив беше и гол, но реагираше ВАР па истиот се поништи.

Гол во 53. минута постигна Фил Фоден, меѓутоа главниот судија беше повикан во ВАР собата да провери претходен дуел на Халанд со Фабињо. Судијата процени дека Халанд доволно го влечел Фабињо за да голот да биде поништен, па резултатот остана 0:0.

Коментари

ПОСЛЕДНИ

Дресовите на Белингам се продаваат „како алва“, Реал трие раце

Шпанскиот гигант Реал Мадрид минатото лето го купи Џуд Белингам за 100 милиони евра, а Англичанецот е вистински хит од почетокот на сезоната.Англискиот репрезентативец...

„Тајм“ го избра Меси за спортист на годината

Аргентинската фудбалска ѕвезда Лионел Меси е прогласен за спортист на годината во изборот на американскиот магазин „Тајм“.Лео Меси постигна 10 гола на седум...

Приведено уште едно лице бидејќи помагал на Палчо да транзитира низ Бугарија

Обвинителството потврдува дека вечерва е приведено уште едно лице лице бидејќи помагал на Палчо по извршеното убиство на 14 годишната Вања. „Обвинителството поднесе предлог за...

Пикси до Видиќ: И да сум заработил 16 милиони евра, па што?!

Селекторот на Србија, Драган Стојковиќ – Пикси даде интервју за српски „Журнал“ во кое зборуваше за Немања Видиќ.Видиќ минатата недела кажа дека Пикси...