Home Македонија Финската премиерка Сана Марин во посета на Македонија

Финската премиерка Сана Марин во посета на Македонија

76
0
Премиерката на Финска, Сана Марин денеска ќе престојува во еднодневна посета на Македонија.
Според агендата, Марин ќе биде пречекана пред Владата од премиерот Димитар Ковачевски по што ќе има билатерален состанок на двете делегации. Најавена е заедничка прес-конференција на премиерот Ковачевски и премиерката Марин во 15:15 часот.
Финската премиерка ќе се сретне и со претседателот на Собранието, Талат Џафери.