Ердоган утре пристигнува во Белград, ќе се сретне со Вучиќ

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ ќе биде домаќин на претседателот на Република Турција, Реџеп Таип Ердоган.

Турскиот претседател на 6 и 7 септември ќе престојува во официјална посета на Србија, соопшти Службата за соработка со медиумите на претседателот на Србија, Александар Вучиќ.