Џеф Безос на романтична прошетка во Рим со неговата девојка (ФОТО)

Џеф Безос и неговата девојка Лорен Санчез се фотографирани во Рим.

Папараците ги „уловиле“ во близина на Колосеумот. Џеф пристигнал облечен во светло сина кошула, темно сини панталони и со очила за сонце. Лорен за посетата на Рим избрала црн фустан и бели патики.

Двојката прошетала низ градот држејќи се за рака.

Безос се разведе во 2019 година и тоа е еден од најскапите случаи на развод на сите времиња.

 

ПОСЛЕДНИ

Тотенхем постави негативен рекорд во Премиер лигата

Тотенхем имаше одличен старт и беше на врвот на Премиерлигата, но потоа следуваше период на лоши резултати и постави негативен рекорд.Лондонската екипа во...

Неверојатно промашување на Кварацхелија🎥

Јувентус и Наполи играат возбудлив натпревар кој на полувремето заврши без голови, но со многу шанси.Најзрелата ја пропушти Квича Кварацхелија, кој имаше „пенал...

Белингам мора на операција!?

Џуд Белингам оваа сезона е убедливо најдобриот фудбалер на Реал Мадрид, но тренерот Карло Анчелоти ги загрижи фановите.Англичанецот има проблем со рамото и...

Адеми му честиташе на Џафери: Али Ахмети ја руши секоја политичка бариера за Албанците 

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Арбер Адеми преку објава на социјалните мрежи му честиташе на Талат Џафери за кого беше одлучено на последниот...